Доимий комиссиялар

T/r

Xalq deputatlari Kengashi deputatining F.I.SH va partiyaviyligi

Saylov okrugi raqami

Asosiy ish joyi va lavozimi

1

2

3

4

1

Yo'ldashev Sultonboy Rajapbayevich, O'zLiDeP, Kengash raisi

26-Choyko'l saylov okrugi

Amudaryo tumani hokimi,

tuman Kengashi raisi

2

Eshniyozov G'ulomjan Reimbayevich, O'zLiDeP, Kengash raisi o'rinbosari

20-Kuyuk ko'pir saylov okrugi

"Taraqqiyot ko'zgusi" gazetasi bosh muharriri, "Amudaryo televideniyesi" bosh muharriri, tuman Kengashi raisi o'rinbosari

3

O'razbayev Mansur Axmadjanovich, "Adolat" SDP

12-Arna bo'yi saylov okrugi

Xalq deputatlari Amudaryo tuman Kengashi kotibiyati mudiri

Xalq deputatlari tuman Kengashining Mahalliy byudjet, iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish, investitsiyalar va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo’yicha doimiy komissiyasi

4

Beknazarova Muqaddas Norim qizi, O'zLiDeP, komissiya raisi

4-Do'stlik saylov okrugi

Tuman mahalla va oilani qo'llab-quvvatlash bo’limi boshlig'ining xotin-qizlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish bo'yicha birinchi o'rinbosari

5

Rajapov Akbarjan Saparbayevich, O'zbekiston "Adolat" SDP, komissiya raisi o'rinbosari

28-Daryo bo'yi saylov okrugi

“Qoraqalpoq suv ta'minoti” mas'uliyati cheklangan jamiyati Amudaryo tumani filiali boshlig'i

6

Matiyakubov Urinbay Saburovich, "Adolat" SDP, komissiya kotibi

21-O'zbekiston saylov okrugi

Mas'uliyati cheklangan jamiyat shaklidagi “AMUDARYOTEX” xorijiy korxonasining paxtachilik klasteri O'zbekiston hududi agranomi

7

Matkarimov Shuxrat Ismoilovich, O'zLiDeP, komissiya a'zosi

25-To'lqin saylov okrugi

"To'lqinli Ismail chorvador" naslchilik fermer xo'jaligi boshlig'i

Xalq deputatlari tuman Kengashining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish bo’yicha doimiy komissiyasi

8

Eshchanov Muzaffar Jabborbergenovich, "Adolat" SDP, komissiya raisi

18-Xitoy saylov okrugi

QR suv xo'jaligi vazirligi huzuridagi meliorativ ekspeditsiyasi Amudaryo meliorativ tizimi uchastkasi boshlig'i

9

Qadirov Baxramboy Babajanovich, Ekologik partiyasi, komissiya raisi o‘rinbosari

13-Qilichboy saylov okrugi

"Qilichboy" ovul fuqarolar yig'ini raisi

10

Davletova Nilufar Ilxamovna, O'z.XDP, komissiya kotibi

5-Beruniy saylov okrugi

31-sonli maktab direktori

Xalq deputatlari tuman Kengashining Ta’lim, sog’liqni saqlash, madaniyat, sport va ijtimoiy himoya masalalari bo’yicha komissiyasi

11

Eshimbetova Gulzoda Baxtiyorovna, "Milliy tiklanish" DP, komissiya raisi

6-Olmazor saylov okrugi

O'zbekiston "Milliy tiklanish" demokratik partiyasi Amudaryo tuman Kengashi raisi

12

Yusupova Gulshod Charshambayevna, O'z.XDP, komissiya raisi o'rinbosari

1-Navoiy saylov okrugi

Tuman tibbiyot birlashmasining onalik va bolalik muhofazasi bo‘yicha boshliq o‘rinbosari.

13

Yusupova Tamara Raximbayevna,
O'zLiDeP, komissiya kotibi

14-Paxtakor saylov okrugi

"TAMARA TEXTILE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, "Tamara-Feruza" xususiy korxonasi ish boshqaruvchisi

14

Yo'ldoshov Otabek Yo’ldosh o'g'li, O'z.XDP, komissiya a’zosi

24-Oq oltin saylov okrugi

Nukus davlat pedagogika instituti huzuridagi matematika faniga ixtisoslashtirilgan maktab direktori

Xalq deputatlari tuman Kengashining Yoshlar siyosati, xotin-qizlar va gender tenglik masalalari bo’yicha doimiy komissiyasi

15

Raxmatullayeva Muyassar Maqsudovna, O'z.LiDeP, komissiya raisi

2-Chordara saylov okrugi

40-sonli maktab direktorining ma’naviy va ma’rifiy ishlari bo'yicha o'rinbosari

16

Begimov Aybek Alimbayevich, "Milliy tiklanish" DP, komissiya raisi o'rinbosari

3-Boyovul saylov okrugi

Tuman madaniyat va aholi dam olish markazi ommaviy, madaniy, ma’naviy-ma’rifiy hamda teatrlashtirilgan tadbirlarni o'tkazish bo'yicha rejissyor mutaxassisi

17

Yangibayev Shavkat Islamovich, Ekologik partiyasi, komissiya kotibi.

23-Z.M.Bobur saylov okrugi

Amudaryo tumani "Mang'it dehqon bozori" mas'uliyati cheklangan jamiyati direktori.

18

Axmedova Maryam Xalilayevna, "Milliy tiklanish" DP, komissiya a’zosi.

17-Bo'zyop saylov okrugi

Qoraqalpog'iston Respublikasi Mahalla va oilani qo'llab-quvvatlash vazirining xotin-qizlarning ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish bo'yicha birinchi o'rinbosari

Xalq deputatlari tuman Kengashining Sanoat, transport, qurilish, kommunal soha va aholiga xizmat ko’rsatish masalalari bo’yicha doimiy komissiyasi

19

Sadullayev Maxsud Xaytbayevich, O'z.XDP, komissiya raisi

8-Bo'ston saylov okrugi

O'zbekiston Xalq demokratik partiyasi Amudaryo tuman Kengashi raisi

20

Xodjayev Xamra Tursunbayevich, Ekologik partiyasi, komissiya raisi o'rinbosari

11-O'rta qala saylov okrugi

"Amudaryo suv qurilish boshqarmasi" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori o'rinbosari

21

Shermanov Baxram Tolibayevich,
"Adolat" SDP, komissiya kotibi

22-Jumurtov saylov okrugi

"Yuldash Sherman" mas’uliyati cheklangan jamiyati raisi

Xalq deputatlari tuman Kengashining Agrar, suv xo'jaligi masalalari va ekologiya bo'yicha doimiy komissiyasi

22

Palvanov Ilxom Bekmanovich, O'zbekiston "Adolat" SDP, komissiya raisi

10-Tosh yop saylov okrugi

Tuman fermer, dehqon xo'jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi raisi

23

Qurbaniyazov Baxadir Kenjebayevich, O’z.XDP, komissiya raisi o'rinbosari

19-Tor yop saylov okrugi

“Qoraqalpoqagrokimyohimoya” aksiyadorlik jamiyatiga qarashli Amudaryo tuman filiali boshlig'i o'rinbosari

24

Urazbayev Ulug'bek Yuldashovich, O'z.LiDeP, komissiya kotibi

16-Do'rman saylov okrugi

"Urazbayev Ulug'bek" fermer xo'jaligi rahbari

Xalq deputatlari tuman Kengashining Axborot siyosati va mahalliy davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash masalalari bo’yicha doimiy komissiyasi

25

Baltabayev Baxadir Bazarboyevich, "Milliy tiklanish" DP, komissiya raisi

27-Qipchoq saylov okrugi

Tuman mahalla va oilani qo'llab-quvvatlash bo'limi boshlig'ining Keksalar va faxriylarni qo'llab-quvvatlash va ijtimoiy faolligini oshirish bo'yicha o'rinbosari

26

Yusupov Oybek Urinbayevich, O'z.XDP, komissiya raisi o‘rinbosari

9-Amir Temur saylov okrugi

Amir Temur nomli ovul fuqarolar yig'ini raisi

27

Ibraimova Guljaxan Temirxanovna, "Milliy tiklanish" DP, komissiya kotibi

30-Nazarxon saylov okrugi

Amudaryo tumani "Nazarxon" ovul fuqarolar yig'ini raisining oila, xotin-qizlar va ijtimoiy-ma’naviy masalalar bo'yicha o'rinbosari

Xalq deputatlari tuman Kengashining Reglament va deputatlik odobi masalalari bo'yicha doimiy komissiyasi

28

Sodikov Sa’dulla Sidamatovich, Ekologik partiyasi, komissiya raisi

7-Oybek saylov okrugi

O'zbekiston Ekologik partiyasi Amudaryo tuman Kengashi raisi

29

Tulovmuratov Abdiqadir Yoldashevich, O'zLiDeP, komissiya raisi o’rinbosari

15-Xolimbeg saylov okrugi

Mas’uliyati cheklangan jamiyat shaklidagi “AMUDARYOTEX” xorijiy korxonasi paxtachilik klasteri Turkmaniston hududi agranomi

30

Saparova Zamira Yuldashovna, Ekologik partiyasi, komissiya kotibi

29-Qangli saylov okrugi

Tuman tibbiyot birlashmasi "Qangli" qishloq vrachlik punkti mudirasi